عنوان : نتایج پنجمین دوره سوگواره عكس عشق حسینی
کد خبر : ۲۸۱۱
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ 
ساعت : ۱۹:۳۳:۵۵
عنوان گروه خبري : روابط عمومی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 دبیرخانه پنجمین دوره سوگواره عکس عشق حسینی طی بیانیه ای ضمن قدردانی از مشارکت عکاسان شرکت کننده و مخاطبان متعهد و هنردوست اسامی نفرات برگزیده این سوگواره را معرفی نمود.
دبیرخانه پنجمین دوره مسابقه عکاسی سوگواره عشق حسینی ،عکس های مهدی قاسمی از اصفهان،محمد عمارلو از نیشابور و سید مرتضی صدری از گناوه را به ترتیب بعنوان منتخبین اول تا سوم این دوره معرفی نمود. 
یوسف حاجوی دبیر سوگواره ، ضمن قدردانی و آرزوی موفقیت برای تمامی عکاسان شرکت کننده، و تلاشگران  عرصه فرهنگ و هنر،شناخت درست واقعه عاشورا و زوایای آن را کاری بسیار بزرگ و سخت خواند و دستاورد پنجمین سوگواره سراسری عکس عشق حسینی را حضور 80  نفر عکاس از سراسر ایران اسلامی با 370  قطعه عکس عنوان نمود که کمیته انتخاب 364 قطعه عکس را قابل رقابت در مسابقه ارزیابی نمود که دارای شاخص های انتخاب شرایط مندرج در متن فراخوان بود.
وی افزود عکس های دریافتی  امسال سوگواره ، هم از نظر کیفی ،هم تکنیکی و هم از منظر داشتن بار مذهبی و بدور از خرافه پرستی، عمق ارادت مردم به سرور و سالارشان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را به خوبی نشان داد.امیدواریم با استمرار برگزاری این سوگواره در سالهای آینده زمینه انتقال فرهنگ عاشورا با زبان هنر گسترش یابد.
حاجوی افزود هیئت داوران تلاشی مضاعف داشتند تا عکس هایی را انتخاب کنند که دارای انتخاب زاویه مناسب، ترکیب بندی صحیح، نمایش حس درونی، تلاش و نگاه خلاقانه و هنرمندانه را رعایت کرده باشند و از این منظر، این دوره نسبت به چهار سوگواره  پیشین بسیار شاخص تر و دقیق تر می نمود و داوری را با چالش انتخاب چند مرحله ای آثار زیبا و خوب مواجه کرده بود.
وی افزود داوران این دوره از سوگواره، آقایان یداله صائمی ،امیر فخری و سید احسان مرتضوی بودند که در مرحله اولیه ارزیابی، هر داور تعداد 72 قطعه عکس را انتخاب و در مرحله دوم 80 قطعه عکس منتخب نمایشگاه به رقابت پرداختند.
با توجه به کیفیت بالای آثار دریافتی در این دوره سوگواره، جدا از رتبه های اول تا سوم ،آقایان روزبه فکوری،صادق قلیچ لی،داود ایزد پناه،علی اصغر فیض،احسان جزینی،جابر غلامی،پژمان مولایی و حسین رضایی نیز عناوین شایسته تقدیر این دوره را از آن خود کردند.
شایان ذکر است فراخوان پنجمین دوره مسابقه عکاسی عشق حسینی به همت بسیج کارکنان ، مدیریت فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان در اولین روز از ماه محرم در سطح ملی انتشار یافت  و پس از چهل روزاز اعلام فراخوان، 80 اثر برتر این دوره انتخاب و به نمایش گذاشته شد.

رتبه اول  مهدی قاسمی از اصفهان
رتبه دوم محمد عمارلو از نیشابور
رتبه سوم مرتضی حیدری از گناوه
عناوین شایسته تقدیر بدون ترتیب و رتبه شامل:
احسان جزینی از اصفهان
پژمان مولایی از اندیمشک
جابر غلامی از اراک
حسین رضایی از اسفراین
داود ایزد پناه از یاسوج
روزبه فکوری از اندیمشک
صادق قلیچ لی از آزاد شهر
علی اصغر فیض از بیجار

نمایش تعداد بازدیدها : 297

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0