عنوان : امضای تفاهم‌نامه همكاری دانشگاه با اداره كل تعاون كار و رفاه اجتماعی خوزستان
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ 
ساعت : ۸:۲۵:۲۹
عنوان گروه خبري : روابط عمومی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در راستای گسترش همکاری‌های مهارت‌بخشی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان تفاهم‌نامه همکاری این دانشگاه با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان منعقد شد.

این تفاهم‌نامه در حاشیه کارگروه اشتغال خوزستان با حضور مسئولان دانشگاه و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان امضا شد.

منصور سیدنژاد رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا بهبهان اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای اجرای طرح جامع کار آفرینی دانشگاه انجام شد. این الگوی بومی که در بهبهان تدوین شده است، به عنوان الگوی ملی دانشگاه کار آفرینی در وزارت علوم مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: این تفاهم‌نامه با هدف همکاری مشترک و استفاده از ظرفیت‌های بین بخشی برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال، افزایش امکان اشتغال‌پذیری دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا بهبهان گفت: طرح جامع کارآفرینی دانشگاه صنعتی بهبهان که از سوی وزارت علوم تایید شده است زمینه اشتغال دانش‌آموختگان و مهارت آفرینی آنان را فراهم می‌سازد.

سیدنژاد بیان کرد: همچنین این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از آیین‌نامه طرح‌های کارآموزی در محیط واقعی کار مختص دانشجویان و طرح کارورزی ویژه دانش‌آموختگان است. به علاوه در این طرح مسایلی مانند ایجاد کافه کار آفرینی و خدمات مشاوره علمی و فنی به کار جویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در دو سال در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا بهبهان گفت: این دانشگاه در راستای رسالت و ماموریت‌های خود ضمن ارائه مدلی که به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونین هیئت امنای دانشگاه رسیده است سعی کرده است تا ضمن مسئولیت‌پذیری در قبال کیفیت خدمات آموزشی و پژوهشی نسبت به تربیت دانش‌آموختگان، ماهر، توانمند متناسب با نیاز بازار کار گام بردارد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه این کارگروه افزود: در همین راستا با انعقاد این تفاهم‌نامه بخشی از طرح جامع کارآفرینی دانشگاه که مربوط به حضور دانشجویان در محیط واقعی کار و کسب تجربه پس از فراغت از تحصیل دانش‌آموختگان است تسهیل می‌شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که طرفین این الگو را که به تایید کار گروه اشتغال استان نیز رسیده، به شکل کامل اجرایی کنند تا ارزیابی جامعی از آن به جامعه دانشگاهی کشور ارائه شود.

در ادامه این کارگروه سید نور محمدپور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز این تفاهم‌نامه را گام موثری برای ارائه یک مدل مشترک معرفی کرد که توسط دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا بهبهان ارائه و به تایید کارکنان و مدیران این اداره کل رسیده است.

وی افزود: اداره کار برای اجرایی کردن مفاد این تفاهم‌نامه نسبت به هماهنگی درون‌بخشی خود برای تربیت دانش‌آموختگان دانشگاهی توانمند و متناسب با نیاز صنعت اقدامات لازم را انجام داده است.تعداد بازدید : 301

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    

دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان

V5.1.0.0