عنوان : پرواز موفقیت آمیز پهپاد خاتم 1
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ 
ساعت : ۱۳:۵۱:۳۸
عنوان گروه خبري : روابط عمومی .

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

طراحی، ساخت و آزمایش پرواز پهپاد خاتم 1 توسط دانشجویان مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با موفقیت انجام شد.

تیم کارآفرینی ساخت پهپاد مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با همکاری گروه کارشناسی شرکت بهره برداری مارون کار طراحی و ساخت این پهپاد را با هدف كسب تجربه و توليد دانش فني در زمينه پهپادها به سرانجام رسانده و خاتم 1 پرواز آزمایشی خود را با موفقیت از سر گذراند.

طراحي اين سیستم توسط گروه فن‏آور پهپاد متشکل از آقايان محمد ناصری، صادق نظام زاده، دانیال رئیسی گهرویی، مصطفی بابایی بارکلایی و صادق بستوانچی با سرپرستی و راهنمايی مهندس عطیه کریمی پور عضو هيئت علمي دانشكده فنی و مهندسي در 4 ماه صورت پذیرفته است.

کریمی پور توجه و حمايت مسئولان دانشگاه به پژوهش هاي آینده به منظور تكميل نسل های بعدی اين پهپاد و ساخت انواع ديگر پرنده ها را خواستار شد و افزود: براي طراحي و ساخت پهپاد خاتم1 حدود 60 ميليون ريال هزينه شده است.

این پهپاد کاربردهای وسیعی در زمینه پایش وضعیتِ تجهیزات و محوطه های صنعتی دور از دسترس و یا خطرناک دارد و از کاربردهای دیگر آن می توان به نمونه برداری و عکس برداری از منابع طبیعی، محیط زیست و رصد فعالیت در مناطق صعب العبور اشاره کرد.تعداد بازدید : 244

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    

دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان

V5.1.0.0